BYĆ SPRAWNYM – akcja dla Łukasza EFEKTY !

Z ogromną przyjemnością pragniemy poinformować o rezultatach akcji dla Łukasza Olendra: „Być sprawnym…”.

Przypomnijmy krótko:

Łukasz Olender – 18 letni Mrągowianin, uczeń Technikum Informatycznego przy Zespole Szkół Zawodowych w Mrągowie, po operacji usunięcia naczyniaka mózgu był niemal całkowicie sparaliżowany.
Obecnie ma niedowład lewej części ciała, z trudnością się porusza, ma problemy z mową oraz ataki padaczki.
Do poprawy sprawności oraz możliwości samodzielnego poruszania się niezbędna jest dalsza intensywna i kosztowna rehabilitacja. Zabiegi oferowane w ramach NFZ niestety nie wystarczają.

Aby pomóc Łukaszowi przeprowadziliśmy zbiórkę pieniężną podczas akcji „Przejazdu Pamięci dla śp. Marcina Młynarczyka”. Oprócz tego utworzyliśmy subkonto dla Łukasza w Fundacji Ten Czas.

Oto efekty :

Zebrano ogółem 2355 zł.

Kwota została przeznaczona na 3- miesięczny pakiet specjalistycznych zabiegów rehabilitacyjnych w gabinecie „RehRoz” oraz zakup drabinki gimnastycznej do ćwiczeń rehabilitacyjnych.

Łukasz będzie rehabilitowany metodami neurologicznymi PNF (Prorioceptive Neuromuscular Facilitation (torowanie nerwowo-mięśniowe), terapią czaszkową rdzeniową oraz terapią tkanek miękkich.

Poza tym Pani Danuta Mendroch zaoferowała nieodpłatnie swą pomoc w zakresie terapii rehabilitacyjnej uzupełniającej. Kilka razy w tygodniu wykonuje Łukaszowi masaże rozciągające i rozluźniające.

Bardzo istotne jest, że wszystkie zabiegi, zarówno wykonywane przez Panią Mendroch jak i Pana Daniela Rozberga z poradni Rehroz prowadzone będą w domu Łukasza , bez konieczności Jego transportu.

Ponadto Pani Krystyna Drężek – nauczyciel w Zespole Szkół Zawodowych w Mrągowie ofiarowała w pełni sprawny, stacjonarny komputer osobisty z monitorem lcd. , który służyć będzie Łukaszowi do nauki .

Firma ‚Yatech” http://www.yatech.pl/ ) – Janusz Bartniczak nieodpłatnie dokonała przeglądu i instalacji niezbędnego oprogramowania.

W chwili obecnej , po pierwszych zabiegach Łukasz ma lekkie zakwasy 🙂, bo żartów i taryfy ulgowej podczas rehabilitacji nie ma… Specjaliści mówią, że już widać pierwsze pożądane efekty. Łukasz poznał też kilka technik autoterapii, które ułatwiają mu samodzielne wstawanie, siadanie, schylanie się oraz przemieszczanie. Ale będzie jeszcze lepiej !!! Od września zapisany jest na turnus rehabilitacyjny w Mrągowie. W styczniu ma zaplanowany kolejny pobyt rehabilitacyjny w szpitalu w Morągu, a od kwietnia ponowie w Mrągowie. Mamy nadzieję, że w następne wakacje zobaczymy Łukasza na ulicach Mrągowa samodzielnie spacerującego 🙂

Bardzo dziękujemy Wszystkim ofiarodawcom i osobom zaangażowanym w naszą akcję. Jesteśmy dumni, że mogliśmy wspólnie pomóc i zainicjować tyle dobrych, ludzkich gestów.

Po raz kolejny utwierdziliśmy się w przekonaniu, że właśnie min dla takich chwil warto było założyć naszą fundację.

Chcielibyśmy w miarę naszych możliwości służyć dalej pomocą, zaangażowaniem i doświadczeniem.

Serdecznie dziękujemy, a Łukaszowi życzymy wytrwałości w rehabilitacji !